Binance і «всяка біднота» женуться за успіхом через Telegram-ігри — засновник Notcoin
Саша Плотвинов, засновник Notcoin, стверджує, що великі компанії і розробники-початківці створюють ігри в Telegram для отримання нових клієнтів. За його словами, успішні проєкти в месенджері можуть забезпечити вартість залучення менше ніж $1 за користувача.
Ігри на блокчейні на кшталт Notcoin, Hamster Kombat і Yescoin, стали феноменом у криптосвіті, залучаючи мільйони людей у Web3. Їхню популярність можна порівняти з інтересом, який свого часу викликав проєкт Axie Infinity. Успіх Telegram-ігор змусив багато компаній, включно з криптобіржею Binance, почати розробку власних ігрових продуктів на платформі, впевнений Плотвинов.
Notcoin став піонером у новому напрямку, що, за словами бізнесмена, надихнуло як великі компанії, так і невеликі команди на створення ігор через їхню високу ефективність у залученні аудиторії. Telegram пропонує рівні можливості для всіх, де навіть «бідні хлопці з нізвідки» можуть залучити мільйони користувачів лише за місяць роботи, заявив розробник.
Основною для Telegram-ігор став блокчейн The Open Network (TON), тісно пов’язаний із платформою. Після запуску криптогаманця TON Space у вересні 2023 року екосистема Telegram значно розширилася. За рік було створено 23 мільйони нових гаманців, що робить TON однією з найбільших блокчейн-мереж.
Binance також вступила в перегони, запустивши гру Moonbix на платформі Telegram. На думку Плотвинова, компанії бачать у месенджері унікальну можливість масштабувати свої проєкти, при цьому утримуючи витрати на залучення користувачів на мінімальному рівні.
Хоча багато ігор, як-от Hamster Kombat, обіцяють нагороди у вигляді токенів, не всі проєкти показують стійкість. Плотвинов зазначив, що модель «tap-to-earn», заснована на фінансовій мотивації гравців, не завжди життєздатна. Notcoin, прагнучи до різноманітності, нещодавно запустив нову гру «Lost Dogs», а також проєкт «Not Pixel», який залучив 17 млн користувачів лише за кілька тижнів.
За словами Плотвинова, Telegram став справжньою лабораторією для інновацій в ігровій індустрії. З його допомогою розробники можуть швидко тестувати свої ідеї та отримувати миттєвий зворотний зв’язок від користувачів.