Ethereum zostało nazwane niedowartościowanym aktywem z potencjałem wzrostu do $740,000

Według badaczy, Ethereum pozostaje „poważnie niedowartościowanym” aktywem ze względu na instytucjonalne niezrozumienie jego wyjątkowej roli w gospodarce onchain. Stwierdzono to w raporcie analitycznym cytowanym przez The Block. Autorzy podkreślają, że Ether nie może być oceniany jako technologiczny zasób – powinien być postrzegany jako cyfrowy towar i aktywo rezerwowe.
Vivek Raman, współzałożyciel think tanku Etherealize, twierdzi, że ETH jest podobne do ropy naftowej i agregatu monetarnego M2, a jego ostatecznym celem jest stanie się kręgosłupem globalnego cyfrowego systemu finansowego. Podkreśla: Ethereum obsługuje stablecoiny, RWA i inne produkty onchain z oznakami dojrzałości.
W raporcie stwierdzono, że Ethereum spełnia funkcje zabezpieczenia, jednostki rozliczeniowej i środka generowania dochodu. Ograniczający inflację mechanizm wypalania EIP-1559 sprawia, że aktywa te są porównywalne pod względem stabilności z najlepszymi instrumentami finansowymi.
Pomimo obecnego spadku cen w związku z ryzykiem geopolitycznym, autorzy są przekonani o silnym długoterminowym potencjale ETH. Prognozują wzrost do 8000 USD, a w bardziej ambitnych scenariuszach – do 80 000 USD, a nawet 740 000 USD.
Wielu inwestorów, w tym deweloperzy, duże DAO i struktury rezerwowe, takie jak Fundacja Josepha Lubina, już realizuje strategię akumulacji ETH. Ich działania przypominają podejście MicroStrategy do bitcoina.
Utrzymuje się jednak sceptycyzm. Analityk DBA John Charbonneau uważa, że ETH jest przewartościowany i nie należy go kupować. Jednocześnie nawet optymiści przyznają: Ethereum jest nadal trudniejsze do postrzegania przez tradycyjnych inwestorów w porównaniu do bitcoina.