Чиновники з України почали запасати стейблкоїн USDT

У 2024 році Tether (USDT) став найпопулярнішим цифровим активом серед українських держслужбовців, свідчать дані аналізу, проведеного редакцією Incrypted. Стейблкоїн, прив’язаний до долара США, упевнено обігнав біткоїн за кількістю згадок та обсягами, задекларованими в Єдиному державному реєстрі декларацій.
Лідером за обсягом USDT став начальник департаменту Офісу Генпрокурора Віталій Бровко, чия сім’я задекларувала понад 847 000 монет. Згідно з даними, власником є його дружина, яка також отримала 2,4 млн гривень доходу від операцій із криптоактивами.
На другій позиції – директор департаменту Державної виконавчої служби Мін’юсту Максим Кисельов, який не змінив структуру криптопортфеля з минулого року: він, як і раніше, тримає понад 647 000 USDT. Замикає трійку експосол України в Китаї Павло Рябікін із 380 000 USDT, задекларованими в серпні.
Загалом українські чиновники вказали володіння 6 488 002 USDT за підсумками 2024 року. Це наочно демонструє зміщення інтересу з волатильних криптовалют на стабільні інструменти, що, на думку аналітиків, пов’язано з підвищеною передбачуваністю курсу і юридичною визначеністю стейблкоїнів.
Одночасно з цим скорочуються обсяги задекларованого біткоїна: якщо 2020 року деякі чиновники повідомляли про десятки тисяч BTC, то 2024 року жоден із них не вказав понад 200 BTC. За оцінками, сукупні володіння першою криптовалютою становили лише близько $44 млн.
Зсув акценту на стейблкоїни, особливо USDT, відображає нові вподобання чиновників, які прагнуть до більш стабільних активів в умовах макроекономічної та ринкової турбулентності.