Пророцтва про скорочення через ШІ стають новими перегонами топ-менеджерів США

Генеральний директор Anthropic Даріо Амодей наприкінці травня заявив, що половина початкових посад може зникнути протягом найближчих п’яти років через штучний інтелект, а рівень безробіття в США зросте до 20%. Його слова стали каталізатором нової корпоративної тенденції – публічних передбачень масштабних звільнень під впливом ІІ.
Хоча Амодей один із перших заговорив про наслідки ІІ з такою відвертістю, аналогічні заяви пролунали й раніше. На інвестдні JPMorgan глава роздрібного підрозділу банку Маріан Лейк заявила, що ІІ дозволить скоротити до 10% персоналу. А голова Amazon Енді Джассі у червні попередив співробітників, що технологічні зміни призведуть до помітного зниження чисельності штату.
Тон заяв став особливо різким. Генеральний директор ThredUp зазначив, що ІІ знищить «набагато більше робочих місць, ніж думає більшість». Але найрадикальнішу заяву зробив CEO Ford Джим Фарлі: за його словами, штучний інтелект «буквально замінить половину всіх білих комірців у США».
За даними Wall Street Journal, такий зсув у риториці разюче відрізняється від обережніших заяв минулих років. Якщо раніше бізнес-еліти говорили про “можливу трансформацію”, то тепер вони прямо готують ринок до масової реструктуризації.
Деякі лідери галузі, як і раніше, закликають не драматизувати, вказуючи на можливість створення нових професій. Проте конкуренція серед топ-менеджерів, що загострюється, робить песимізм про майбутню працю своєрідним корпоративним трендом — і сигналом змін, незалежно від готовності суспільства.