Штучний інтелект навчився виявляти рак із точністю в 96%
Гарвардська медична школа представила нову модель штучного інтелекту CHIEF, яка з точністю 96% здатна виявляти різні типи раку. Розробка заснована на обробці 44 терабайтів даних і аналізі зображень пухлин.
CHIEF — Clinical Histopathology Imaging Evaluation Foundation – була створена для діагностики раку з використанням візуальних даних. ШІ-модель уже продемонструвала високі результати.
Особливість системи полягає в тому, що вона здатна не тільки розпізнавати пухлини, а й визначати їхнє походження, молекулярний профіль і прогнозувати розвиток захворювання. Розробники зазначають, що CHIEF значно випереджає наявні рішення в цій галузі, а її точність дає змогу багаторазово поліпшити процес діагностики та прогнозування ракових захворювань.
Модель протестували на 19 400 зображеннях із 32 незалежних джерел з усього світу, що дало їй змогу перевершити інші методи на 36%. CHIEF краще пророкує виживаність пацієнтів і надає точні дані щодо різних типів пухлин. У майбутньому дослідники планують розширити її можливості, навчаючи на даних рідкісних і передзлоякісних захворювань.
Аналітики зазначають, що штучний інтелект відіграє важливу роль у медицині. Такі моделі як EMethylNET і CancerGPT здатні виявляти 13 видів раку з точністю 98% і показують високий потенціал.
CHIEF має відкритий код і доступна для використання кожним, що дає змогу вченим вносити поліпшення та активно застосовувати її у своїх дослідженнях.