Створені штучним інтелектом фільми отримали право на «Оскар»

Американська кіноакадемія допустила фільми, створені з використанням генеративного ШІ, до участі в боротьбі за премію “Оскар”. Згідно з новими правилами, опублікованими в понеділок, такі технології “не допомагають і не шкодять” шансу картини на отримання номінації.
При цьому Академія наголосила, що ключовим критерієм при виборі переможців залишиться ступінь участі людини. Новий підхід був запропонований Радою з науки і технологій, щоб відобразити зміни в кіновиробництві.
Також тепер члени Академії зобов’язані особисто переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб отримати право голосу на фінальному етапі, що визначає переможців.
Інтерес до ролі ШІ в кіно посилився після перемоги Едріана Броуді, чий угорський акцент у “Бруталісті” було покращено за допомогою ШІ. Схожу технологію використовували і в музичному фільмі “Емілія Перес”, де АІ допоміг адаптувати голос співачки.
Проте технологія викликає тривогу серед акторів і сценаристів. Під час страйків 2023 року артисти заявляли, що не бажають втрачати контроль над своїм голосом, обличчям і образом.
Хоча дехто визнав потенціал ШІ, професійні аніматори вважають, що генеративні моделі поки що не здатні створити продукт, що відповідає рівню найкращих фільмів.