Експерти: квантовий чип Google здатний вкрасти біткоїни Сатоші Накамото

Google представила квантовий чип Willow, здатний розв’язувати завдання, що вимагають 10 септильйонів років у суперкомп’ютерів, лише за п’ять хвилин. Це досягнення порушує питання про майбутнє безпеки мережі біткоїна, включно із захистом гаманців Сатоші Накамото.

Willow вирізняється поліпшеною здатністю зберігати дані всередині квантової системи, мінімізуючи витік інформації. Це робить чіп ефективним інструментом для квантових обчислень і теоретично загрожує криптографічним системам.

Перша загроза пов’язана з майнінгом. Квантовий комп’ютер, що має значну обчислювальну перевагу, може обігнати наявну мережу біткоїна за хешрейтом. Це дасть змогу контролювати транзакції та навіть проводити подвійні витрати. Це ставить під сумнів стійкість системи до атак на проєкт.

Друга загроза стосується BTC, що належать Сатоші Накамото. Ці монети зберігаються у старому форматі pay-to-public-key (P2PK), який розкриває публічні ключі в блокчейні, потенційно даючи квантовим комп’ютерам можливість зламу приватних ключів через грубу силу.

Сучасні стандарти зберігання BTC більш захищені: публічний ключ стає видимим тільки в момент транзакції, знижуючи ризик атак. Однак монети, видобуті до 2012 року, включно з активами Сатоші, залишаються вразливими. На думку різних експертів, на його гаманцях може перебувати до 1,1 млн BTC на суму $113 млрд.

Деякі експерти, включно з Еміном Гюном Сірером з Ava Labs, запропонували заморозити такі монети або переглянути протоколи мережі для захисту від квантових загроз. Ба більше, вони вважають, що проєкту може знадобитися хард-форк, щоб упровадити квантово-стійку криптографію, забезпечуючи безпеку мережі в майбутньому.

Чи була цікавою ця новина?

👍
2
👎
0

Завантажити застосунок Trustee Plus та випустити криптокарту