В Австралії штучний інтелект пів року видавав себе за діджея і вів ефіри

Сіднейська радіостанція CADA протягом шести місяців використовувала штучний інтелект для ведення ранкової передачі без повідомлення слухачів. Ведуча, на ім’я Thy, створена за допомогою технологій ElevenLabs, виходила в ефір по буднях у рамках чотиригодинного хіп-хоп-шоу.
На офіційному сайті передачі не згадувалося, що ведуча є продуктом штучного інтелекту. В описі програми було лише зазначено, що вона програє популярні треки для слухачів у дорозі або на навчанні.
Для створення образу і голосу Thy радіостанція застосувала ElevenLabs, використовуючи зовнішність і голоси бічних співробітниць. Особистість діджея представляли повністю як реальну людину без будь-яких застережень про застосування нейромереж.
Австралійське управління з комунікацій і ЗМІ повідомило, що законодавчих вимог щодо розкриття використання ШІ в мовленні поки що не існує. Питання регулювання таких практик перебувають у стадії обговорення.
Віцепрезидент Австралійської асоціації акторів озвучування Тереза Лім закликала до ухвалення закону, який зобов’язував би розкривати застосування штучного інтелекту в медіаконтенті. Вона наголосила на необхідності захисту прав виконавців.
Раніше аналогічний випадок стався з радіостанцією Disrupt Radio, яка представила ШІ-ведучу в новинах, але тоді про використання нейромереж повідомили відразу. Також у березні Deutsche Telekom анонсувала ШІ-смартфон із голосовою технологією ElevenLabs.