США розслідує діяльність Tether за підозрою у порушенні санкцій і відмиванні грошей
Міністерство фінансів США та Офіс прокурора Мангеттена розпочали розслідування діяльності компанії Tether, що випускає стейблкоїн USDT, за звинуваченням у порушенні санкційного режиму і законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей. Про це пише Wall Street Journal (WSJ). Слідчі вивчають можливе використання криптовалюти USDT терористичними організаціями і підсанкційними державами, включно з РФ, у злочинних цілях.
За даними джерел WSJ, слідчі перевіряють, яку роль стейблкоїн USDT відіграє в операціях, пов’язаних із відмиванням грошей, наркоторгівлею, хакерськими атаками та фінансуванням терористів. Якщо Міністерство фінансів США ухвалить рішення про санкції щодо Tether, американські користувачі можуть втратити доступ до USDT, який залишається найбільшим стейблкоїном у світі.
Відповідь Tether і реакція керівництва
Генеральний директор Tether Паоло Ардоіно спростував ці звинувачення в соціальній мережі X (раніше Twitter), назвавши їх “роздмухуванням старого галасу”. «Як ми повідомили WSJ, немає жодних ознак того, що Tether перебуває під слідством. WSJ лише розганяє старий галас. Повний стоп», — заявив Ардоіно.
Раніше WSJ уже випускав матеріал про Tether, називаючи USDT «інкогніто-доларом» для підсанкційних країн, таких як Венесуела і Росія. У березні 2024 року аналітики TRM Labs заявили, що USDT був найпопулярнішою криптовалютою для незаконних операцій, пов’язуючи 1,6% транзакцій зі злочинною діяльністю. Фахівці ООН також представили доповідь про те, що USDT використовують для виведення капіталу на підконтрольні зловмисникам рахунки, особливо в Південно-Східній Азії.
Представники Tether вважають, що такі висновки перебільшені, посилаючись на неправильну інтерпретацію даних, що могло призвести до завищення оцінок участі USDT у злочинних операціях.