Amazon показала «вбивцю» Microsoft — квантовий чип Ocelot

Amazon офіційно представила свій перший квантовий чип Ocelot, що містить дев’ять кубітів, що стало важливим етапом у розвитку технологій високопродуктивних обчислень. У компанії зазначили, що нова архітектура дасть змогу в майбутньому створювати більш потужні апаратні рішення, необхідні для повноцінного квантового комп’ютера.

Для порівняння, чип Willow від Google має 105 кубітів, а Microsoft нещодавно анонсувала Majorana 1 з вісьмома кубітами, використовуючи топологічний стан матерії. Хоча сучасні квантові пристрої далекі від реальної практичності, еталоном для революційного стрибка в цій царині вважається мільйон кубітів — така кількість дасть змогу квантовим системам справлятися з помилками та працювати стабільно.

Директор Amazon Web Services Фернандо Брандао і керівник групи квантового обладнання Оскар Пейнтер заявили, що для масштабування Ocelot до просунутого квантового комп’ютера знадобиться менше однієї десятої ресурсів, необхідних для традиційних обчислювальних систем. Однак вони підкреслили, що комерційне використання квантових технологій у хмарних обчисленнях почнеться не раніше ніж через десять років.

Інтерес до квантових обчислень посилюється на тлі проривів у цій галузі. Наприкінці 2024 року дослідники Google і DeepMind представили ШІ-систему AlphaQubit, здатну виправляти ключові помилки у квантових системах, що раніше вважалося однією з головних перешкод для практичної реалізації цих технологій.

Проте квантові прориви викликають занепокоєння в криптоспільноті. У листопаді китайські вчені заявили про успішну атаку на широко використовуваний алгоритм шифрування із застосуванням квантових обчислень.

Однак відомий криптограф Адам Бек упевнений, що такі досягнення скоріше зміцнять безпеку біткоїна, ніж загрожують йому, оскільки стимулюють розвиток нових, ще більш захищених криптографічних рішень.

Чи була цікавою ця новина?

👍
1
👎
0

Завантажити застосунок Trustee Plus та випустити криптокарту